09125456950

هواساز

10 / 10
از 1 کاربر

هواساز چیست؟

هواساز چیست؟ این دستگاه هوای سالم و مطبوع هر مکان را با استفاده از دما و رطوبت مناسب تامین می کند. این وسیله یکی از مهم ترین و کاربردی ترین محصولات تهویه مطبوع ساختمان ها است. هواسازها در مکان ها و محیط های گوناگونی برای ایجاد هوای مطلوب و تازه، مورد استفاده قرار می گیرند. به طوریکه بودن این وسیله در برخی از فضاها الزامی می باشد. شرکت تهران دما آرکا انواع هواساز آپارتمانی و صنعتی را ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات درباره ی برندها و مشخصات فنی دستگاه ها، با کارشناسان فروش این شرکت تماس بگیرید. چرا که داشتن اطلاعات کافی از مدل دستگاه ها، سبب انتخاب و خرید بهترین محصول با توجه به نیازمان می شود. در قسمت های بعدی این صفحه تفاوت هواساز و فن کویل برای درج شده است. این وسیله دارای قطعات مختلفی همچون فن یا هواکش،فیلتر،کویل های گرمایش و سرمایش،رطوبت زن،انواع مرطوب کننده و تجهیزات کنترلی می باشد.

 

هواساز

 

 

انواع هواساز

انواع هواساز صنعتی و خانگی با تنوع گوناگون و با کیفیت های متفاوت در تهران دما موجود می باشد. هر یک از مدل های این وسیله ی مجهز کاربرد متناسب با فضای خودش را دارد. چند سالی است که جهت ایجاد هوای تازه و مناسب در منازل مسکونی به خصوص برج ها از هواساز خانگی استفاده می شود. هزینه ی تهیه، نصب و نگهداری این دستگاه نسبتا بالا می باشد، اما در مکان هایی همچون برج های مرتفع و کارخانه های صنعتی بزرگ، ارزشش را دارد که برای تامین اکسیژن و دمای مطلوب از آن استفاده کنیم. به منظور دریافت مشخصات و تصاویر انواع هواساز صنعتی و خانگی می توانید به شماره واتس آپ شرکت تهران دما 09190888245 پیام دهید.

 

هواساز

 

هواساز آپارتمانی

هواساز آپارتمانی یکی از دستگاه های مهم تهویه مطبوع می باشد. این نوع سیستم بیشتر در محیط های مسکونی و اداری کاربرد دارد. وظیفه ی هواساز آپارتمانی مکش هوای نا مطلوب و سپس دهش هوای تازه و مناسب به فضا می باشد. انتقال دمای این سیستم دارای قابلیت گرمایش و سرمایش است. به طوری که در هنگام استفاده از هواساز در فصل زمستان هم گرمایش فضایمان را تامین می کنیم و هم هوای تازه و مناسب را دریافت می کنیم. در فصل تابستان نیز به همین رویه هم سرمایش و هم هوای تازه را به محیطمان هدیه می دهیم. هواساز های آپارتمانی در مدل های متنوعی تولید و روانه ی بازار می شوند.

  

هواساز

 

کاربرد دستگاه هواساز

در این مطلب از تهران دما به کاربرد دستگاه هواساز می پردازیم. این وسیله کارهای زیاد و مهمی را در یک محیط انجام می دهد. اصلی ترین آنها تنظیم دمای مطلوب می باشد که به دو صورت سرمایشی و گرمایشی است. همانطور که می دانید وجود اکسیژن در یک مکان بسیار الزامی می باشد. دومین کاربرد دستگاه هواساز مربوط به موضوع بالا می باشد، تامین هوای تازه که یکی از مشخصه های مشهور این وسیله است. سومین نکته تنظیم رطوبت محیط (رطوبت زنی و یا رطوبت زدایی) با توجه به اینکه مکان مورد نظر صنعتی و یا مسکونی می باشد. آخرین کاربرد دستگاه هواساز پاک سازی و تصفیه ی هوای یک فضا از هر گونه آلودگی، ذرات معلق و گرد و غبار است.

 

هواساز

 

تفاوت هواساز و فن کویل

در این بخش از تهران دما مطالبی درباره ی تفاوت هواساز و فن کویل درج شده است. از اصلی ترین و مهم ترین نکاتی که می شود بیان کرد، شیوه ی کانال کشی و نصب این دو وسیله است. هواساز در بیرون از محیط و از طریق کانال کشی اجرا می گردد، در حالی که فن کویل در جاهای مختلفی به صورت مستقل و از طریق لوله کشی اجرا می گردد. هواساز در مقایسه با دستگاه فن کویل از سیستم و ساختار پیچیده تری تشکیل شده است. هواساز هوا را به صورت یک دست از کانال به داخل محیط ها انتقال می دهد، اما دستگاه های فن کویل به صورت مستقل و تک تک عمل می کنند. امروزه جهت رفاه حال ساکنین در بیشتر برج های مسکونی و تجاری از هر دو سیستم در کنار یکدیگر بهره می برند.

 

هواساز

 

اجزای تشکیل دهنده ی هواساز

اجزای تشکیل دهنده ی هواساز با قرار گیری در کنار یکدیگر دما و هوای مطلوب محیط ها را تامین می نمایند. این سیستم دارای 8 قطعه می باشد، هر یک مربوط به یکدیگر هستند که در پایین اسامی آن ها را مشاهده می کنید.

اجزای تشکیل دهنده ی هواساز عبات اند از:

1_فیلتر

2_ فن یا هواکش

3_کویل های گرمایش و سرمایش

4_رطوبت زن

5_مرطوب کننده ی نوع اسپری

6_مرطوب کننده ی نوع تشت بخار

7_مرطوب کننده ی نوع شبکه بخار

8_تجهیزات کنترلی

 

هواساز

 

نحوه ی کارکرد هواساز

نحوه ی کارکرد هواساز بسیار ساده و راحت می باشد. در درون این دستگاه لوله هایی قرار داده شده است که از آن آب رد می شود. در فصل سرد این لوله ها گرم می شوند و در فصل گرم لوله ها سرد می گردد، بعد از این مرحله دستگاه هواساز توسط فن های کوچک و یا بزرگ عمل پرتاب هوا را انجام می دهد. با اصابت باد به لوله ها هوای گرم و سرد به داخل یک محیط هدایت می شود. کارایی سیستم هواساز با توجه به طرز کار ساده اش بسیار زیاد است. این وسیله تامین کننده ی دما و هوای تازه ی مطلوب مکان های صنعتی و مسکونی بزرگ می باشد.

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

 هواساز

 

هواساز

 

 هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

هواساز

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :