09125456950

دریچه گرد مشبک

10 / 10
از 1 کاربر

دریچه گرد مشبک

 دریچه گرد مشبک از جنس آلومینیوم و پلاستیک تولید و عرضه می شود. این کالا ساختار شبکه ای داشته و شبیه به لانه زنبور طراحس شده است. از دریچه گرد مشبک هم در نقاطی که دهش باشد و هم مکش استفاده می شود. اما به دلیل پره های مستقیمی که این مدل دارد، بیشتر مناسب برگشت هوا می باشد. داخل دریچه گرد مشبک مربع های یک در یک وجود دارد که سبب شده است این مدل به صورت مشبک شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع دریچه گرد مشبک آلومینیومی و دریچه گرد مشبک پلاستیکی آشنا شوید.

دریچه_گرد_مشبک 

 

دریچه گرد مشبک آلومینیومی

در کارخانه ی تهران دما انواع گوناگونی از دریچه گرد مشبک آلومینیومی نیز تولید و عرضه می شود. با توجه به نیازهای بازارهای مصرفی امروزه وجود این محصول با این متریال خاص در ساختمان های مسکونی و تجاری و صنعتی بسیار مهم می باشد. دریچه گرد مشبک آلومینیومی در تهران دما در سایزهای ۸ و ۱۰ و ۱۲ و ۱۵ و ۲۰ و ۲۵ و ۳۰ و ۳۵ و ۴۰ و ۴۵ و ۵۰ و ۵۵ و ۶۰ طراحی و عرضه می گردد. قیمت این محصول با توجه به قطر آن دست خوش تغییر بوده و بدین ترتیب هر چه سایز بالاتر می رود، هزینه ی دریچه نیز قاعدتا بیشتر می‌شود.

دریچه_گرد_مشبک 

 

دریچه گرد مشبک پلاستیکی

یکی دیگر از کالاهای مهمی که توسط تهران دما عرضه می شود، دریچه گرد مشبک پلاستیکی است. محصولی که بیشتر در مکان های مسکونی و راه پله ها و پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. از دریچه گرد پلاستیکی مشبک همچنین در استخرها، سوناها و مراکز خرید تجاری نیز استفاده می شود. این محصول هم در قطرهای متنوعی جهت نصب در مکان های گوناگون تولید می‌گردد. مشتریان می‌توانند جهت خرید انواع دریچه گرد با شماره های تماس درج شده تماس بگیرند.

 

نصب دریچه گرد مشبک

اگر می خواهید با چگونگی نصب دریچه گرد مشبک آشنا شوید، این مطلب را دنبال کنید. اجرای این محصول بسیار راحت است. تولیدکنندگان دریچه گرد مشبک یک فنری را طراحی نموده اند و در پشت این کالا قرار داده اند. در زمان نصب افراد به کمک این فنر فلزی به آسانی این کالا را بر روی محیطشان قرار می دهند‌. این فنر را میبایست به کمک دست ها به داخل فشار داد و دریچه گرد را به درون فضای خالی یا لوله هل داد، پس از آن فنر را رها می‌کنیم و بدین ترتیب فنر در پشت سقف یا لوله قرار می گیرد. 

 دریچه_گرد_مشبک

 

کاربری دریچه گرد مشبک

کاربری دریچه گرد مشبک در ۹۰ درصد از مواقع برای مکندگی هوا است. در ساختمان ها یک نوع کانالکشی وجود دارد که برای مکش هوای نا سالم از پارکینگ ها،یا سرویس های بهداشتی و مکان های پر تردد طراحی و اجرا می گردد. دریچه گرد مشبک در انتهای این کانال ها نصب می گردد و به دلیل شکلی که دارد عمل مکش هوا را راحت تر انجام می دهد.

 

شکل دریچه گرد مشبک

دریچه گرد مشبک ظاهری شبیه به لانه ی زنبور دارد. درون این محصول از مربع های ۱ در ۱ سانتی متر تشکیل شده است. لبه های آن به صورت دایره ای شکل طراحی شده اند. دریچه گرد مشبک هم به صورت آلومینیومی و هم در نوع پلاستیکی لانه زنبوری تولید می شود. 

خرید_دریچه_گرد_مشبک 

 

دریچه سقفی گرد مشبک

 یکی از کالاهایی که بیشترین درخواست را برای مکش هوای محیط دارد؛ دریچه سقفی گرد مشبک است. کالایی که با دو جنس آلومینیوم و پلاستیک قابل تولید می باشد. دریچه سقفی گرد مشبک در برخی مواقع بر روی نما و دیوار نیز قابل نصب است. این کالا نیز با قطرهای متنوعی طراحی می گردد.

 

کاربرد اصلی دریچه گرد مشبک

دریچه گرد مشبک که در متریال های آلومینیومی و پلاستیکی تولید می شود؛ کاربرد اصلی آن بیشتر به عنوان مکش هوا از محیط ها است. این محصول به صورت لانه زنبوی بوده و به شکل مربع های 1 در 1 سانتی متر طراحی می گردد.

از دریچه گرد مشبک هوا بیشتر در کجا استفاده می شود؟

  • تخلیه ی هوای استخرها
  • مکش راه پله ها
  • مکان های صنعتی

خرید_دریچه_گرد 

 

 

دریچه گرد مشبک | استفاده‌ ها و مزایا

 

دریچه کولر در سیستم‌ های تهویه و کانال‌کشی‌ های یک ساختمان از اهمیت بسیاری برخوردار است و انتخاب درست آن تأثیر بسیاری در عملکرد کل سیستم تهویه خواهد داشت. دریچه گرد مشبک یکی از پراستفاده‌ ترین‌ ها بین انواع این محصول محسوب می‌شود که پره‌ های لانه زنبوری و بدون زاویه‌ می باشد. روش‌ های استفاده و مزایای استفاده از این دریچه هوا بسیار متنوع است و برای تصمیم‌ گیری درست باید به همه آن‌ ها آگاه بود. در ادامه توضیحات مهمی درباره ی این کالا داده شده است.

 

 

 

چرا باید از دریچه گرد مشبک استفاده کرد؟

 

دلیل بنیادی استفاده از دریچه گرد مشبک به طراحی آن مرتبط است. استفاده از پره‌ ها به‌ گونه‌ ای که با جریان هوا زاویه صفر درجه ایجاد کند سبب شده است مقاومت این محصول در برابر جریان دما بسیار پایین باشد. مقاومت پایین باعث افزایش سرعت و چگالی هوا و در نتیجه افزایش طول پرتاب هوا یا میزان مکش دریچه گرد مشبک در سیستم تهویه شده است. شکل لانه‌ زنبوری پره‌ ها (پره‌ ها به صورت افقی و عمودی هستند و صفحه‌ ای مشبک ایجاد می‌کنند) برتری دیگر این کالا است. مربع های کوچک یک در یک سانتی متری؛ باعث صاف شدن جریان هوا و کاهش آشفتگی در هنگام خروج و ورود به کانال می‌شود.

 

 

 

روش‌ های استفاده از دریچه گرد مشبک هوا

 

برای هر پروژه‌ ای شما شرایط ویژه‌ ای دارید و بدون شک نمی‌ توان از دریچه‌ کولر ها به یک‌ شکل کلی استفاده کرد. از نظر مکان کارگذاری دریچه هوا، نوع استفاده از آن و به کارگیری ترکیبی دریچه با دمپر‌ها، شما آزادی عمل بسیاری دارید.

 

 

 

نوع استفاده از دریچه گرد مشبک: مکنده یا دمنده؟

 

امکان استفاده از این نوع دریچه گرد مشبک به‌ صورت دمش و مکش برتری بسیاری به این مدل نسبت به دیگر انواع داده است. به دلیل طراحی خنثی پره‌ها (همان‌ طور که گفته شد این محصول در جریان هوا تغییری ایجاد نمی‌کند) ، می‌ توان از این مدل در هر دو سیستم مکنده و دمنده استفاده نمود. البته باید این نکته را نیز ذکر کرد که همین طراحی خنثی اندکی از کاربرد این دریچه گرد مشبک در سیستم‌ های دمش کاسته است و بیشتر می‌ توان استفاده از این وسیله را در سیستم‌ های مکش دید.

 

 

 

مکان استفاده از دریچه گرد مشبک: نصب در سقف یا دیوار؟

 

طراحی خنثی پره‌ ها باز هم سبب برتری این محصول شده است. شکل پره‌ ها و بدنه این کالا، آن را برای استفاده بر روی سقف و هم دیوار مناسب ساخته است. شما بدون مشکل می‌ توانید در سیستم تهویه خود در هر دو مکان از این دریچه گرد مشبک استفاده کنید که بسیار در کاهش هزینه‌ ها و پیچیدگی طراحی اثر دارد.

 

مقاومت پایین این محصول در برابر جریان هوا این نوع دریچه را بسیار مناسب استفاده در سقف‌ های بلند نموده است. مقاومت پایین به مراتب طول پرتاب را افزایش می‌دهد که این ویژگی برای انتخاب دریچه هوای سقف‌ های بلند بسیار حائز اهمیت است. این ویژگی باعث شده دریچه گرد مشبک رقیبی برای دریچه جت نازل محسوب شود. کارخانه تهران دما این کالاها را در انواع سایز‌ها برای استفاده‌ های مختلف بر روی سقف و دیوار تولید می‌کند.

 

 

 

استفاده از دریچه گرد مشبک به همراه دمپر

 

مشکل اصلی طراحان سیستم تهویه با دریچه گرد مشبک، نبود امکان تغییر جریان ورودی و خروجی آن است. این ویژگی سبب کاهش استفاده از این طرح در برخی سیستم‌ های تهویه گشته است. یک راه‌ حل بسیار مناسب استفاده از دمپرها در پشت این کالا می‌ باشد. با استفاده از دریچه گرد مشبک دمپردار، شما امکان کنترل جریان رفت و برگشت از کانال را در درون محصول پیدا می‌ کنید.

 

با کنترل دمپر به‌ صورت دستی یا برقی، جریان هوا به حد مناسب تعیین شده شما خواهد رسید. این راه‌ حل موجب رفع مشکل بنیادی این مدل کالا در میان مردم گشته است. ایجاد یک سیستم تهویه پودمانی یا ماژولار (Madular) یکی دیگر از مزایای این روش استفاده است. دمپر در این سیستم به عنوان ماژولی برای دریچه هوای مشبک عمل می‌کند و به آن ویژگی مورد نیاز ما را می‌دهد ولی ما همچنان در کل سیستم از یک نوع محصول استفاده می‌کنیم.

 

 

 

تفاوت دریچه گرد مشبک با دریچه جت نازل چیست؟

 

یکی از سؤالاتی که بعد از بررسی این دو مدل به وجود می‌ آید، ماهیت اصلی تفاوت این محصولات هنگام استفاده در سیستم‌ های تهویه است. دریچه جت نازل‌ ها نیز مانند دریچه گرد مشبک جریان هوا را با مقاومت کم و پرتاب بالا در محیط پخش می‌ کنند. تفاوت اصلی آن‌ ها در شکل پره‌ ها نهفته شده است. دریچه گرد مشبک نسبت به جت نازل از عملکرد کمی پایین‌ تر برخوردار می باشد؛ اما این تفاوت چندان قابل‌ توجه نیست.

در پایین به مزایای نوع مشبک نسبت به جت نازل اشاره شده است:

 

  • دریچه مشبک استهلاک کمتری دارد.
  • قیمت تمام ‌شده دریچه هوا مشبک پایین‌ تر است.
  • قطعه متحرک یا اتصالات حساس در نوع مشبک وجود ندارد.
  • استفاده از دمپر همراه با دریچه مشبک امکان تنظیم میزان جریان را می‌دهد.

 

 

تفاوت دریچه گرد مشبک در جنس های مختلف چیست؟

 

تولید دریچه هوا در جنس‌ های مختلف ویژگی‌ های متفاوتی برای هر مدل ایجاد ساخته است. هر سیستم تهویه یا کانال‌ کشی با توجه به مکان کارگذاری و دیگر شرایط خاص پروژه، نیاز به جنس خاصی از تجهیزات خواهد داشت.

 

 

 

دریچه گرد مشبک جنس آلومینیومی

استفاده از فلز آلومینیوم در تولید دریچه هوا به آن استحکام مکانیکی بالایی می‌بخشد همچنین آلومینیوم آهن در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد که همین دلیل اصلی استفاده از این فلز در تولید دریچه هوا است. استفاده از رنگ مناسب می‌تواند بیش از پیش به زیبایی ظاهری دریچه هوا و مقاومت آن در برابر خوردگی کمک کند. وزن کم این دریچه‌ها نیز به دلیل چگالی پایین این فلز است.

 

 

 

دریچه گرد مشبک جنس پلاستیکی

در مکان‌ هایی که رطوبت محیط و هوا بسیار بالا است مانند استخرها، استفاده از هر فلزی حتی آلومینیوم انتخاب معقولانه و بجایی نیست. دریچه‌ های پلاستیکی بسیار مناسب این چنین محیط‌ های مرطوبی هستند. مقاومت بالای پلاستیک در برابر خوردگی و زنگ‌ زدگی دلیل اصلی دوام بالای دریچه‌ های پلاستیکی است. قیمت پایین و تولید راحت این نوع از دریچه‌ ها از دیگر مزایای استفاده از آن‌ ها است.

 

 

 

فرایند نصب دریچه گرد مشبک 

گرد بودن این دریچه فرایند نصب آن را بسیار راحت ساخته است. ساخت حفره در دیوار یا سقف به دلیل گرد بودن دریچه نیاز به دقت در زاویه برش ندارد و کل فرایند تراز ساختن حفره برای نصب دیگر نیاز نیست. استفاده از فنر تعبیه‌ شده بر روی دریچه نیز به راحت شدن نصب آن می‌ افزاید. برای نصب کافی است فنر را با دست به داخل فشار داده سپس دریچه را به درون حفره وارد کرده و فنر را رها کنیم تا دریچه در جای خود به‌ درستی نصب شود.

 

دریچه مشبک گرد به دلیل طراحی خاص پره‌ های خود باعث ایجاد مقاومت بسیار کمی در برابر جریان هوا می‌ شود که اصلی‌ ترین ویژگی این نوع از دریچه‌ های هوا هست. کارخانه تهران دما با تولید این نوع از دریچه‌ ها در دو جنس آلومینیوم و پلاستیک دست شما را برای استفاده در هر محیطی باز می‌ گذارد. استفاده از دمپرها همراه این دریچه‌ ها به شما امکان کنترل دقیق جریان عبوری را نیز می‌ دهد. راحتی نصب دریچه‌ های گرد نیز از دیگر مزیت‌ های استفاده از این نوع از دریچه‌ ها است.

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :