09125456950

عایق الاستومری

9 / 10
از 55 کاربر

 

اطلاعات مفید عایق الاستومری

برای دریافت اطلاعات مفید عایق الاستومری این مطلب را دنبال کنید.  عایق الاستومری در ابتدا در دهه ی 1900 میلادی توسعه یافت و تاثیر چشم گیری بر صنعت عایق گذاشت. بزرگ ترین وجه تمایز عایق الاستومری ساختار سلولی آن می باشد که سبب مقاومت بالای آن در برابر رطوبت می باشد. در درون عایق الاستومری میلیون ها موارد ریز و درشت وجود دارند که همگی در برابر مهاجرت مایع مقاومت می کنند. این ویژگی عایق الاستومری علاوه بر اینکه نفوذ رطوبت را مانع می شود، همچنین عملکرد پایدار و طولانی مدت انرژی را نیز تضمین می کند. فوم الاستومریک سلول بسته نفوذ پذیری آب را به حداقل رسانده و مانع نفوذ رطوبت می گردد. با اطمینان می توان گفت عایق الاستومری با قابلیت هایی که دارد، موجب می شود تا رطوبت و حرارت به داخل سیستم های سرمایشی و گرمایشی وارد نشود. عایق الاستومری از 3 مواد اصلی تشکیل شده است، این مواد عبارت اند از: مخلوط مواد لاستیک مصنوعی، به طور رایج لاستیک بوتادین نیتریل (NBR) و/ یا مونومر اتیلن_پرو پیلن دیین (EPDM) ، مواد وینیل کلرید (PVC) و در پایان استفاده از یک ماده ی کف کننده ی شیمایی در تولید عایق های الاستومری مرسوم می باشد. عایق الاستومری یک عایق حرارتی و رطوبتی می باشد. با استفاده از این محصول می توان نفوذ سرما و گرما به سیستم های سرمایشی و گرمایشی را مانع شد. عایق الاستومری کاربردهای متنوعی در صنعت ساختمان و دیگر صنایع دارد. برای عایق کاری لوله های آب گرم و لوله های آب سرد مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از عایق های الاستومریک به جهت عایق نمودن انواع کانال های تهویه می توان استفاده نمود. این عایق ها در دو نوع لوله ای رولی تولید و به بازار عرضه می گردند. شرکت تهران دما محصولات خود را در ضخامت های مختلف ایجاد و به مشتریان ارائه می نماید.

 

عایق_الاستومری 

 

کاربرد عایق الاستومری

عایق الاستومری در چه جاهایی استفاده می شود؟ عایق الاستومری در مکان ها و در امور مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از پر کاربرد ترین موارد مصرف عایق الاستومری در صنعت ساختمان سازی می باشد. اغلب برای عایق کاری تاسیسات ساختمانی از این محصول استفاده می شود. عایق کاری کانال های کولر و همچنین لوله های آب سرد و گرم در ساختمان ها با اینگونه عایق ها انجام می شود. برای عایق اتصالات و مخازن و نیز در صنعت خودروسازی از این کالا استفاده می شود. همچنین برای عایق نمودن صدا در استودیوهای ضبط صدا، سالن های همایش، سالن های تاتر و موسیقی از عایق الاستومری شانه تخم مرغی استفاده می شود. با کمی مطالعه و تحقیق درباره ی محصول عایق الاستومری متوجه خواهیم شد که این محصول در انواع و ابعاد گوناگونی تولید و مصرف می شود. بی شک عایق الاستومریک یکی از پرکاربردترین و بهترین محصولات برای عایق نمودن امور مختلف می باشد. این کالا بسیار آسان نصب شده و بیشترین بازدهی را برای افراد دارد به همین دلیل عایق الاستومریک مورد علاقه ی کارفرمایان می باشد.

 

عایق_الاستومری

عایق الاستومری رولی

عایق الاستومری رولی یک محصول جدید و پرکاربرد در صنایع مختلف می باشد. در صنعت خودروسازی، در صنعت ساختمان سازی، در برخی از کارخانه جات تولیدی کفش و... از عایق الاستومری رولی استفاده می گردد. در ساختمان ها برای عایق نمودن کانال های کولر از این کالا استفاده می گردد، همچنین عایق رولی برای حفظ انرژیه دستگاه های تاسیساتی استفاده می گردد. در سال های اخیر عایق الاستومری رولی به دلیل فواید بسیار زیادی که دارد، جایگاه بسیار خوبی را در میان صنعت گران کسب نموده است. در خودروسازی برای عایق نمودن هوا و صداگیری درزها از عایق الاستومری رولی استفاده می کنند. عایق الاستومری رولی یک عایق حرارتی و برودتی می باشد. عایق الاستومری رولی در موارد مختلفی از تأسیسات ساختمانی و... مورد استفاده قرار می گیرد. این عایق محافظ بسیار قدرتمندی برای گرما و سرما و همچنین صدا می باشد.عایق الاستومری بسیار مقاوم بوده و همچنین مناسب ترین جایگزین برای عایق های پشم شیشه می باشد. به همین دلیل جهت عایق کاری بدنه ی دستگاه های تهویه(از جمله داکت و اسپیلت) و همچنین جهت عایق کاری کانال های انتقال هوا و عایق کاری لوله های قطر بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

 

عایق_الاستومری

عایق الاستومری در برابر چه مخاطراتی مقاوم است؟

عایق الاستومری در برابر مخاطرات گوناگونی پایدار و مقاوم می باشد. عایق الاستومری در برابر گرد و خاک هوا، غبار و بادهای شدید، انواع آلودگیهای محیطی مختلف، رطوبت محیط و بخار آب و مایعات مقاومت بسیار بالایی را از خود بروز می دهد. مقابله با انواع گوناگون آلودگیها و همچنین کیفبیت و سرعت در نصب محصول عایق الاستومری سبب افزایش رضایتمندی افراد شده است.

 

عایق_الاستومری

 

عایق الاستومری رولی پشت چسبدار

عایق الاستومری بسیار انطعاف پذیر و سبک می باشند. به همین خاطر استفاده از عایق الاستومری سبب صرفه جویی در زمان و انرژی می شود. عایق الاستومری در برابر رشد قارچ و کپک، آتش سوزی، نفوذ رطوبت و بخار، خوردگی، مواد شیمیایی و روغن مقاومت بسیار زیادی دارند.ما می توانیم سرعت انجام پروژه صنعتی و ساختمانی خودمان را با استفاده از عایق های رولی پشت چسب دار نخدار بالا ببریم. سریع ترین روش اجرای عایق الاستومری رولی استفاده از عایق پشت چسبدار می باشد. با خرید این محصول افراد مبتدی نیز می توانند به آسانی محیط مورد نظر خود را عایق نمایند. به یک طرف عایق های الاستومری پشت چسبدار چسب مخصوص آغشته شده است. برای عایق کاری یک فضا ابتدا بر چسبی که در پشت عایق رولی درج شده است را جدا می نمائیم و در مرحله ی آخر عایق الاستومری را بر روی کانال کولر و یا دیگر نقاط می چسبانیم. عایق الاستومری یکی از جدید ترین محصولاتی است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. 

 

عایق_الاستومری

 

تقاوت عایق الاستومری حرارتی رطوبتی صوتی

در این متن قصدا داریم تفاوت عایق الاستومری حرارتی رطوبتی صوتی را به صورت روان بیان کنیم. عایق حرارتی محصولی است که به منظور جلوگیری از هدر رفت انرژی های حرارتی استفاده می شود. عایق الاستومری رطوبتی همانطور که از نامش پیداست، جهت جذب رطوبت مورد استفاده قرار می گیرد. عایق صوتی الاستومری مصارف خاص خود را دارد. برای عایق نمودن صدا از عایق صوتی می توان بهره برد. عایق های صوتی صداهای مخرب محیط را به خوبی دفع می کنند. 

 

عایق_الاستومری

 

عایق الاستومری رولی در کانال سازی

عایق الاستومری رولی در کانال سازی کولر مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور ممانعت از نفوذ سرما و به خصوص گرما به داخل کانال های کولر از محصول عایق الاستومری رولی استفاده می شود. همچنین پیمانکاران با عایق نمودن کانال های کولر موجب افزایش طول عمر کانال های هوا می شوند. در صنعت کانال سازی کاربرد عایق الاستومری رولی بسیار زیاد می باشد. عایق الاستومری رولی بر روی کانال های کولر چهارگوش و گرد نصب می گردد. عایق الاستومری رولی سبب می شود عمر مفید کانال های کولر افزایش یافته و همچنین عایقکاری با این محصول سبب جلوگیری از هدر رفت انرژی می شود. عایق الاستومری رولی مانع از نفوذ گرما و سرما به داخل کانال کولر می شود. در گذشته این کار به وسیله ی عایق های پشم شیشه انجام می گرفت. امروزه با پیشرفت تکنولوژی عایق های الاستومری تولید می شوند که مزایای بیشتری نسبت به عایق های گذشته نظیر پشم شیشه دارند.

 

عایق_الاستومری

 

عایق الاستومری صوتی جایگزین عایق های سنتی 

عایق الاستومری صوتی جایگزین عایق های سنتی شده است. عایق صوتی جهت رفع صداهای مخرب و آزار دهنده در ساختمان ها به کار می رود. در  جداره های دیوارهای اغلب ساختمان های مسکونی و اداری از محصول عایق الاستومری صوتی استفاده می شود. همچنین از عایق صوتی برای آکوستیک کردن پلاتوهای تمرین نمایش و موسیقی، استودیوهای ضبط صدا و تصویر و تماشاخانه ها و صحنه های اجرای نمایش و موسیقی عایق صوتی الاستومری اجرا می گردد.

 

عایق_الاستومری_رولی

 

عایق الاستومری لوله ای

عایق الاستومری لوله ای در تاسیسات ساختمانی و صنعتی کاربرد فراوان دارد. در هنگام اجرای عملیات ساختمانی و صنعتی پس از نصب لوله ها آن ها را عایق می نمایند. برای جلوگیری از هدر رفت انرژی سرمایشی و گرمایشی لوله ها از عایق الاستومریک لوله ای استفاده می شود.  با مطالعه ی این پاراگراف عایق لوله را بیشتر بشناسید! عایق لوله به کمک فوم الاستومری موجب می شود تا گرما و سرمای درون لوله ها هدر نروند. به نوعی بهترین راه صرفه جویی در مصرف انرژی عایق نمودن لوله به وسیله ی عایق الاستومری می باشد. عایق لوله الاستومری بهترین عایق در بازار می باشد، چرا که با استفاده از این محصول می توان به راحتی لوله ها را عایق نمود. عایق لوله الاستومری نسبت به سایر عایق ها از مزایا و کیفیت بیشتری برخوردار است. شرکت تهران دما این محصول را در قطرهای مختلفی عرضه می کند. عایق های لوله ای الاستومری در انواع مختلفی تولید می شوند. عایق لوله ای الاستومری ساده که این نوع از عایق بدون روکش می باشد. عایق لوله ای الاستومری با روکش آلومینیومی یکی دیگر از عایق های لوله ای می باشد. هر یک از این محصولات با توجه به مواد مصرف شده در آن ها کاربردهای گوناگونی دارند. به طور مثال عایق لوله ای ساده اغلب در مکان هایی استفاده می شود که خیلی در معرض باد،سرمای شدید،گرمای شدید و نور مستقیم خورشید نباشد. عکس این قضیه برای عایق های الاستومری لوله ای با روکش آلومینیومی می باشد، از این محصول به منظور حفاظت از لوله ها در برابر شرایط جوی نا مناسب استفاده می گردد.

 

عایق_الاستومری

 

عایق حرارتی و برودتی الاستومری

عایق حرارتی و برودتی الاستومری کاربردهای متنوعی دارند. عایق های حرارتی در سیستم های سرمایشی ساختمان ها به کار می روند. اما عایق های برودتی در سیستم گرمایشی ساختمان ها اجرا می شوند. در اینجا می خواهیم یکی از ویژگی های مهم و اقتصادی عایق الاستومری را مطرح کنیم. عایق الاستومری به نوعی طراحی شده است که می تواند به صورت همزمان هم در محل های برودتی و هم در محل های حرارتی استفاده شود. در واقع عایق الاستومری هم برودتی و هم حرارتی است.

 

عایق_الاستومری

 

مزیت های عایق الاستومری لوله ای

عایق  الاستومری لوله ای بسیار راحت نصب می شود. این عایق ها در برابر رطوبت، گرما، سرما و نور شدید خورشید مقاوم هستند. عایق  الاستومری لوله ای خیلی راحت به لوله ها چسبانده می شوند به همین خاطر استفاده از این عایق ها انرژی کمتری از افراد می گیرد. عایق الاستومری لوله ای متناسب با هر فضا تولید می شوند. به طور مثال برای عایق کاری لوله ها در فضای بسته عایق های لوله ای ساده تولید شده اند و همچنین برای عایق کاری مکان های باز عایق الاستومری با روکش آلومینیومی تولید می گردند. جنس عایق لوله ای به شکلی است که بسیار مقاوم و ضد پارگی می باشد، این موضوع موجب علاقه مندی عایقکاران گشته است. امروزه عایق کاری لوله های تاسیساتی با عایق الاستومری نسبت به سایر عایق ها چن