09125456950

عایق الاستومری چسب دار

10 / 10
از 1 کاربر
 عایق الاستومری پشت چسبدار نصب آسان

 

 

عایق الاستومری چسبدار

عایق الاستومری یک عایق فوم سلول بسته است که در برابر رطوبت و حرارت مقاومت زیادی دارد. فوم الاستومری سلول بسته دارای نفوذناپذیری رطوبت و بخار آب را دارد و در صورت استفاده از آن، نیاز به یک مانع برای جلوگیری از انتقال رطوبت از بین می‌رود.

این عایق‌ها به دو شکل لوله‌ای و رولی در بازار موجود هستند که هرکدام به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. یکی از انواع عایق‌های الاستومری رولی و لوله‌ای، مدل پشت چسب‌دار آن است که به دلیل کاربردها و مزایای زیادی که دارد، بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد.

عایق الاستومری چسبدار برای نصب بر روی سطوح مختلف مانند کانال‌های هوا و کولر که سطحی صیقلی دارند کاربرد دارد. ازآنجایی‌که این فوم‌ها دارای چسب‌های آماده‌ای در پشت خود هستند، زمان نصب آنها بسیار کم است.

عایق الاستومری چسبدار مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

 

عایق الاستومری پشت چسب دار چیست؟

عایق الاستومری یک لاستیک مصنوعی است که از یک ساختار سلول بسته در لوله‌ها، ورق‌ها یا رول‌های کارخانه‌ای ساخته می‌شود. قسمت بیرونی آن از یک سطح صاف تشکیل شده است که به‌عنوان یک بازدارنده در برابر بخار، رطوبت، گردوغبار و... عمل می‌کند.

نام‌های جایگزین  عایق فوم الاستومری، عایق سلولی الاستومری انعطاف‌پذیر، عایق تک‌سلولی، عایق الاستومری سلولی، ضد تعریق، عایق مبرد، عایق لوله‌کشی، عایق لوله مبرد، عایق لوله HVAC و عایق لاستیکی نیز هستند.

 

ویژگی‌ های عایق فوم الاستومری:

عایق الاستومری به دلیل توانایی استثنایی آن در کنترل تراکم در سیستم‌های مکانیکی سرد (زیر محیط) به‌عنوان عایق لوله‌های HVAC، مبرد و لوله‌کشی شناخته می‌شود.

 

این نوع عایق به دلیل نفوذپذیری کم بخار آب، ساختار سلول بسته و بازدارنده بخار داخلی، یک انتخاب عالی برای محافظت از لوله‌ها و تجهیزات در برابر یکی از رایج‌ترین مشکلات و نگرانی‌ها در صنعت ساختمان به نام زنگ‌زدگی و خوردگی است.

 

مراحل ساخت عایق الاستومری چگونه است؟

عایق‌های الاستومری از سه ماده لاستیک مصنوعی (مونومر اتیلن - پروپلین دیین)، پلی‌وینیل کلرید ویک ماده فوم دار شیمیایی ساخته می‌شوند. 

این سه مواد را در یک میکسر ترکیب می‌کنند و  سپس در قالب‌هایی می‌ریزند تا تبدیل به عایق‌های الاستومری موجود در بازار بشوند. از آنجایی که در طی فرایند ساخت، هزاران محفظه کوچک هوا (سلول) ساخته می‌شوند؛ به همین دلیل به این نوع عایق‌ها، سلول بسته نیز می‌گویند.

 

عملکرد عایق الاستومری در صنایع ساختمانی چگونه است؟

هنگامی که آب یا رطوبت به عایق نفوذ می‌کند و به داخل سیستم‌های مکانیکی می‌رود، این مشکل یک مسئله  پرهزینه، اما قابل پیشگیری است.

عایق الاستومری اگر به‌درستی نصب شود، می‌تواند به طور مؤثر بر افزایش طول عمر  سیستم مکانیکی مدیریت کند. این وسیله تا سال‌های زیادی، کارایی خود را در برابر رطوبت، آب و حرارت از دست نمی‌دهد و از رشد کپک و قارچ در تماس با رطوبت به‌خوبی عمل می‌کند.

 

مزایای عایق الاستومری:

از عایق‌های الاستومری برای جلوگیری از هدررفتن انرژی و صرفه‌جویی مصرف انرژی گرمایی و سرمایی استفاده می کنند.

از جمله مزایای عایق الاستومری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه
  2. عدم نفوذپذیری قارچ و کپک
  3. پایین بودن ضریب انتقال حرارت
  4. نصب آسان
  5. حمل‌ونقل راحت
  6. سازگاری با محیط‌زیست
  7. مقاومت بالا در برابر رطوبت و بخار آب

 

تفاوت عایق الاستومری با عایق سنتی:

به علت شکل فرایند ساخت عایق الاستومری، سلول‌های آن به صورت فشرده درکنار هم هستند؛ به همین دلیل میزان نفوذپذیری عواملی مانند بخار آب، رطوبت، گردوخاک و ... در آنها به حداقل می‌رسد..

عایق های الاستومری در گذر زمان دیرتر خراب  می شوند و با محیط‌زیست سازگار است؛ درصورتی‌که در عایق پشم‌شیشه میزان نفوذپذیری عوامل خارجی مانند بخار آب، گردوغبار، رطوبت و ... بسیار زیاد است. عایق‌های پشم‌شیشه اثر منفی بر سلامت انسان می‌گذارند و باعث بیماری‌های ریوی و پوستی در درازمدت می‌شوند.

 

 

عایق الاستومری چسبدار چیست؟

عایق الاستومری چسبدار یکی از بهترین عایقها در برابر نفوذ به سیستم‌های تأسیسات ساختمان است. این نوع عایق برای سطوحی که متحرک هستند بسیار مناسب است زیرا بسیار محکم به لایه مورد نظرش می‌چسبد.

همچنین عایق الاستومری پشت چسبدار جهت عایق کاری سطوحی که نیاز به محافظت در برابر صدمات فیزیکی و نور مستقیم خورشید را دارند نیز بسیار مناسب است. روکش این عایق ها معمولا از جنس آلومینیوم است.

 

مزایای عایق الاستومری چسبدار:

این عایق‌ها به علت استفاده آسان از آنها، برای سرعت بخشیدن به عملیات نصب در پروژه‌های صنعتی و ساختمانی مورداستفاده قرار می‌گیرند. درگذشته که استفاده از عایق چسبدار مرسوم نبوده و به‌جای آن از عایق‌های سنتی با جنس پشم‌شیشه استفاده می‌کردند؛ معمولاً علاوه بر اتلاف زمان، مشکلات پوستی و تنفسی نیز برای نصاب‌ها به وجود می‌آمد.

عایق الاستومری چسبدار علاوه بر سهولت در هنگان نصب، صرفه‌جویی در زمان و همچنین کاهش هزینه نیروی انسانی نیز مؤثر است.

.

اندازه‌های عایق الاستومری چسبدار چقدر است؟

عایق‌های رولی چسبدار در دو نوع چسب ساده و مسلح نخ دار در بازار موجود هستند و از آنها برای فضاهای داخلی ساختمان نیز استفاده می‌کنند.

عایق الاستومری چسبدار نخ دار در عرض‌های 1000 میلیمتر و 1200 میلیمتر و همچنین در ضخامت‌های 6، 9، 13، 19، 25، 32، 50 میلیمتر ساخته می‌شوند. شرکت تهران دما آرکا تمامی کالاهای مرتبط با صنعت تهویه از جمله محصولات عایقکاری ساختمان ها را در انبار خود موجود دارد. جهت استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

روش نصب عایق الاستومری رولی پشت چسبدار:

برای نصب این نوع عایق بر روی سطوح باید از چسب مایع مخصوص جهت پوشش دهی درزهای استفاده کرد، همچنین می توان از نوار درزگیرهای مخصوص عایق الاستومری نیز استفاده کرد.

برای بریدن عایق الاستومری چسبدار می توان از ابزارهایی مانند قیچی یا کاتر استفاده کرد.

 

ویژگی‌های عایق الاستومری چسبدار چیست؟

عایق الاستومری چسبدار جز مواد سلول بسته است که انعطاف‌پذیری بالایی دارد. این نوع عایق‌ها دارای ضریب انتقال حرارتی پایینی است. وزن آن سبک است و برای برش دادن بسیار مناسب است.

 

کاربردهای عایق چسبدار در ساختمان:

عایق‌های چسبدار برای سیستم‌های تهویه و تجهیزات HVAC کاربرد فراوانی دارند. به دلیل مقاومت این مواد در برابر رطوبت در لوله هایی با دمای پایین مورداستفاده قرار می‌گیرند. تنها نکته مهم در کاربرد این مواد این است که باتوجه‌به جنسشان از پلاستیک است اما در برابر آتش به‌عنوان یک عامل بازدارنده عمل می‌کنند.

 

خرید عایق الاستومری چسبدار:

در سال های اخیر، بهینه‌سازی مصرف انرژی هدف اصلی از به‌ کاربردن عایق‌های الاستومری چسبداراست. باتوجه‌به کارایی بالای این وسیله و همچنین دوام و کیفیت مناسب، امروزه از عایق الاستومری چسبدار در بسیاری از سازه‌ها استفاده می‌کنند..

اگر شما نیز قصد خرید این محصول را با قیمت مناسب و ارسال سریع دارید، می‌توانید از طریق وسایت شرکت تهران دما سفارش خود را ثبت کنید تا در اسرع‌ وقت به دستتان برسد. همچنین اگر برای نصب عایق الاستومری چسبدار نیاز به افراد متخصص دارید ما می‌توانیم این خدمات را در تمامی شهرهای ایران برایتان انجام دهیم.

 

عایق پشت چسب دار خودرو

عایق الاستومری بهترین فوم پشت چسب دار برای خودرو می باشد. از این محصول می تواند جهت درزبندی درب ها، کاپوت، کف و سقف ماشین ها استفاده نمود. برخی از افراد جهت جلوگیری از ورود حشرات، سرما و گرما به داخل کابین اتوموبیل های خود، از عایق پشت چسبدار خودرو الاستومری بهره می گیرند. این کالا به دلیل سازگار بودن با طبیعت و مضر نبودن برای انسان در حال حاضر بهترین وسیله جهت عایقکاری ماشین های سواری و شاسی بلند می باشد.

 

 عایق الاستومری چسب

محصول منحصر به فرد عایق الاستومری خود چسب در صنایع مختلف موجب آسان شدن عملیات عایق کاری شده است. این محصول همیشه در دسترس کافرمایان قرار دارد و توسط کارگاه ها از قبل چسبی می شوند. عایق الاستومری چسب در تمامی ضخامت ها تولید و آماده برای نصب است.

 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :