09125456950

کانال فلکسیبل

10 / 10
از 1 کاربر

 *جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست قیمت با شماره های تماس  09125456950 و 02166173302 تماس بگیرید، همچنین می توانید به واتس آپ شرکت تهران دما آرکا به شماره 09190888245 پیام دهید*  

 

کانال فلکسیبل:

یکی از انواع کانال کولر، کانال فلکسیبل است که به علت انعطاف‌پذیری که دارد به‌سهولت و خیلی سریع نصب می‌شود. همچنین به دلیل شکیل بودن این نوع کانال‌ها در ساختمان‌های مسکونی و اداری کاربرد بیشتری دارد.

باتوجه‌به دشواری ساخت و نصب کانال‌های هوای سنتی در مکان‌هایی مانند سقف کاذب و قسمت‌هایی که مسیر صعب‌العبوری دارد، از کانال فلکسیبل استفاده می‌کنند. همچنین به دلیل عدم انعطاف‌پذیری در مسیر اجرای کانال‌های سنتی از این نوع کانالکشی استفاده می‌کنند؛ زیرا هم حالت خرطومی دارد و هم حالت ارتجاعی.

کانال فلکسیبل انواع مختلفی دارد و برای مکان‌های مختلفی مورداستفاده قرار می‌گیرد. به دلیل ساخت سریع و راحتشان جایگزین خوبی به‌جای ورق‌های گالوانیزه هستند.

کانال فلکسیبل 

 

مزایای کانال فلکسیبل:

به علت شکل خرطومی کانال فلکسیبل هوا، عملیات دمش یا مکش هوا، مکش غبار و آلاینده‌ها و همچنین تخلیه هوای خروجی از فن‌های دستگاه‌های ماینر به‌خوبی انجام می‌شود.

پانل‌های فلکسیبل از فوم‌های فنولیک تشکیل شده‌اند و پوشش دو طرف آنها از جنس فویل آلومینیومی با ضخامت 21 و 30 میلی‌متر ساخته می‌شوند. به دلیل این ساختار، کانال‌ فلکسیبل به‌ خوبی عملیات انتقال هوا را انجام می‌دهد.

به‌طورکلی مزایا این وسیله عبارت است از:

 • بدون لرزش بودن
 • وزن کم
 • تولید آسان
 • مقاومت در برابر آتش و اشعه UV
 • ضریب هدایت حرارتی بسیار کم
 • هوابندی کامل و عدم وجود درز

کانال فلکسیبل 

 

انواع مختلف کانال فلکسیبل:

کانال فلکسیبل در انواع مختلفی با مواد اولیه گوناگون ساخته می‌شود. این نوع کانال کاربردهای وسیعی دارد که در ادامه به بررسی مدل‌های متنوع آن می‌پردازیم:

۱-کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی

۲- کانال فلکسیبل کومبی

۳- کانال فلکسیبل برزنتی

۴- کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری

۵- کانال فلکسیبل پیش عایق پشم‌شیشه

۶- کانال فلکسیبل خرطومی

۷- کانال فلکسیبل با عایق پلی‌استر فشرده IFD

۷- کانال فلکسیبل با عایق پلی‌اتیلن

۹- کانال فلکسیبل معدنی برزنتی

۱۰- کانال فلکسیبل خرطومی آلومینیومی

کانال فلکسیبل 

 

خرید انواع کانال فلکسیبل:

شما مشتریان عزیز می‌توانید با تماس با شرکت تهران دما تمامی سفارش‌های خود را در مورد محصول کانال فلکسیبل در انواع سایزها یا مدل‌های مختلف ثبت کنید.

با خرید از شرکت تهران دما، شما می‌توانید از مزایایی مانند متریال باکیفیت، تحویل به‌موقع، قیمت مناسب، ارائه مشاوره خرید آنلاین و تلفنی، تنوع زیاد مدل بهره ببرید.

خرید کانال فلکسیبل 

 

کاربرد انواع کانال فلکسیبل:

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم کانال‌های فلکسیبل دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام از آنها ویژگی‌های خاص خودش را دارد در ادامه به کاربرد انواع مختلف کانال فلکسیبل می‌پردازیم:

 • ·      کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی

کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی نصب آسان و راحتی دارد. این نوع کانال‌ها برای مسیرهای رفت‌وبرگشت هوا و تخلیه هوای هودها، سرویس‌های بهداشتی، اگزاست فن‌ها و بسیاری موارد استفاده می‌شود. کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی در محیط‌های مسکونی، تجاری، اداری، ورزشی و بسیاری جاهای دیگر کاربرد فراوانی دارند.

 کانال فلکسیبل

 

 • ·      کانال فلکسیبل کومبی

کانال فلکسیبل کومبی از پرکاربردترین کانالهای فلیکسیبلی است که در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد. همچنین این کانال ها در برابر محیط های اسیدی و قلیایی نیز مقاومت زیادی از خودش نشان می دهد.

کانال فلکسیبل کومبی جهت تهویه محیط‌هایی با کاربری تجاری، مسکونی، اداری، ورزشی نصب می‌شود.

کانال فلکسیبل 

 

 • ·      کانال فلکسیبل برزنتی

در مقایسه با دو نوع کانال ذکر شده، کانال فلکسیبل برزنتی از مقاومت بالایی برخوردار است  و این ویژگی ناشی از استحکام بالای آن می‌شود.

کانال فلکسیبل برزنتی به علت وزن سبکش، نصب آسانی دارد. این کانال برای تهویه اماکن مسکونی، تجاری، اداری، ورزشی و غیره کاربرد دارد. همچنین از این نوع کانال در سیستم‌های اگزاست فن و انتقال هوای سرد و گرم در محیط‌های کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، سوله‌ ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

به علت مقاومت بالای کانال فلکسیبل برزنتی برای انتقال گازهای خورنده و بخارات اسیدی نیز استفاده می‌کنند.

کانال فلکسیبل 

 

 • ·      کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری

کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری باکیفیت‌ترین نوع کانال خرطومی هوا است؛ زیرا هم خاصیت هوارسانی دارد و هم خاصیت عایق بودن. 

به دلیل عدم استفاده از پشم‌شیشه و یا پلی‌استر، کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری سازگاری زیادی با محیط‌زیست دارد؛ به همین دلیل مورد تأیید سازمان استاندارد و مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی است.

کانال پیش عایق الاستومری  در سیستم‌های تهویه مطبوع برای دمش و مکش هوا و همچنین باتوجه‌به فصول مختلف برای گرمایش و سرمایش محیط نیز به کار برده می‌شوند.

کانال فلکسیبل 

 

 • ·      کانال فلکسیبل پیش عایق پشم‌شیشه

این نوع کانال فلکسیبل باتوجه‌ به معایبی که برای سلامتی و محیط‌ زیست دارد، چند سالی است که کارایی چندانی ندارد. این محصول نسبت به کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری از مقاومت کمتری برخوردار است.

 

 • ·      کانال فلکسیبل خرطومی

کانال فلکسیبل خرطومی به علت شکل فنر فولادی و مارپیچی به این نام مصطلح است. بیشترین کاربرد این نوع کانال برای مکش و انتقال موادی مانند گرد و غبار، ذرات چوب و غیره استفاده می‌شود.

همچنین از کانال فلکسیبل خرطومی برای مکش و انتقال مایعات نیز استفاده می‌شود و در مکان‌های تجاری، صنعتی، آزمایشگاهی، بهداشتی و اتاق‌های ایزوله برای تهویه نصب می‌شود.

کانال فلکسیبل 

 

 • ·      کانال فلکسیبل با عایق پلی‌استر فشرده IFD

کانال فلکسیبل ifd از سه‌ لایه فویل آلومینیومِ،فوم فشرده پلی‌استر و یک‌ لایه روکش محافظ از جنس pvc ضخیم ساخته شده است. وجود این لایه‌ها در این نوع کانال کولر آماده باعث مقاومت بالای این محصول شده است.

از کانال فلکسیبل ifd برای سیستم‌های تهویه مطبوع از قبیل مکش و دمش و همچنین سرمایش و گرمایش در اماکن مسکونی، اداری، صنعتی، تجاری و غیره مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

 • ·      کانال فلکسیبل با عایق پلی‌اتیلن

کانال فلکسیبل با عایق پلی اتیلن دارای عایقی از جنس پلی اتیلن است که از سه لایه مجزا از فویل آلومینیوم لمینیت شده  و لایه ی میانی عایق پلی اتیلن و لایه بیرونی فویل آلومینیوم لمینیت شده ساخته شده است.

عدم تعرق در اثر سرما و گرما در کانال فلکسیبل با عایق پلی‌اتیلن میسر است و امکان انعطاف بالا در مسیر نصب نیز از جمله مزایای دیگر این نوع کانال است.

 

 • ·      کانال فلکسیبل معدنی برزنتی

کانال فلکسیبل معدنی برزنتی از الیاف پلی‌استر روکش شده با گالوانیزه تشکیل شده است. این نوع کانال برای تخلیه غبار، الیاف و پودرهای معلق در هوا به کار برده می‌شود.

کانال‌های برزنتی معدنی برای تخلیه بخارات گازی معادن، تونل‌های مترو، صنایع معدنی، صنایع خودروسازی و هوافضا کاربرد فراوانی دارند.

 • ·      کانال فلکسیبل خرطومی آلومینیومی

کانال فلکسیبل خرطومی آلومینیومی برای تخلیه دود و بخارات داغ در محیط‌های تجاری و مسکونی استفاده می‌شود.

این نوع کانال در برابر رطوبت مقاوم است و از وزن سبکی هم برخوردار است. کانال فلکسیبل خرطومی آلومینیومی در محیط‌های بسته کاربرد فراوانی دارد؛ زیرا بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

 

کانال فلکسیبل

 

کانال فلکسیبل

 

قیمت کانال فلکسیبل

 

قیمت کانال فلکسیبل

 

قیمت کانال فلکسیبل

 

قیمت کانال فلکسیبل

 

قیمت کانال فلکسیبل

 

کانال فلکسیبل

 

کانال فلکسیبل

 

کانال فلکسیبل

 

کانال فلکسیبل

 

کانال فلکسیبل

 

کانال فلکسیبل

 

کانال فلکسیبل

 

کانال فلکسیبل

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :